Bahçe Dekorasyonu

Bahçe dekorasyonu günümüzde yaşama mekanlarımızda aradığımız temel niteliklerden biri haline geldi. Bitkiler, bahçe mobilyaları, bahçe elemanları, bahçe planlamasında bir bütün halinde düşünülmelidir. 
bahçe dekorasyonu nasıl yapılmalı
tarafından tarihinde eklendi.

Bahçe dekorasyonu günümüzde yaşama mekanlarımızda aradığımız temel niteliklerden biri haline geldi. Bitkiler, bahçe mobilyaları, bahçe elemanları, bahçe planlamasında bir bütün halinde düşünülmelidir. Peyzaj artık günümüzde tamamen branşlaşmıştır.

Hepimiz artık bahçelerimizi de yaşama mekanlarımız kadar önemsemeye  başladık ve onları da bu işin ehli olan peyzaj mimarlarına bırakmaya başladık.

Bahçe Dekorasyonu

Hepimiz doğal yeşil bir ortamda kendimizi daha iyi hissederiz. Güzel bir çevre insan psikolojisi,ruh sağlığı ve bunun yanında beden sağlığı üzerinde çok olumlu rol oynar. Güzel bir bahçe paha biçilmez bir nimettir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için iyi tasarlanmış bir bahçe günün bütün stresini ve yorgunluğunu atmak için birebirdir.

bahçe dekorasyonu

bahçe dekorasyonu

Bahçemizi kendimizde düzenleyebiliriz fakat bilinçsiz seçilmiş bitkiler hoş olmayan bir bahçe dizaynı bazen dinlendirmek yerine insanı yorabilir. İyi bir bahçe dizaynı yapmak  için bitkileri öğrenmeli, uygulama için teknik bilgiler edinmeliyiz yada bu işi bilen birisine müracaat edip bahçe dekorasyonu yaptırmalıyız.

Bahçe dekorasyonunda temel prensip yaşanabilir, estetik ve doğal yeşil alanlar tesisi etmek, bu alanların devamlılığını sürdürebilmeleri amacıyla gerekli olan destek sağlanmalıdır. Bahçe dekorasyonu her tasarım kendi mimari çevre yapısına göre ilişkilendirilerek yapılmalıdır.

Bununla birlikte bitkilerin toprak, su ve hava koşullarına uyum sağlayacak cinsten olmasına özen gösterilir ve koşullara en uygun bitkiler seçilir. Sulama sistemleri uygulaması da en iyi sulamayı yapacak şekilde tasarlanır ve uygulanır.

Bahçe dekorasyonu söz konusu ise  bitkilendirmeyi bütünleyen ve destekleyen bahçe elemanlarıdır. Çitler, yollar, bahçe mobilyaları, merdivenler, bahçe havuzları bunlar bir arada uyum içinde yerleştirildiğinde vazgeçemeyeceğimiz mekanlar elde ederiz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir...


Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Yukarı